APARTMÁNY | DOMY A POZEMKY
KOMERČNÍ NEMOVITOSTI


LUXUSNÍ APARTMÁNY S PŘÍMÝM PŘÍSTUPEM K MOŘI V KOMPLEXU MAJESTIC
€ 62000 více »
DVOUPOKOJOVÝ APARTMÁN S VÝHLEDEM NA MOŘE V REZIDENCI VICTORIA
€ 47000 více »
GARSONIÉRA V KOMPLEXU MIRAMAR PALACE, POUHÝCH 50 METRŮ OD PLÁŽE
€ 35000 více »

Trochu o Bulharsku

Dle rozlohy území je země srovnatelná s Anglií, obyvatel má pouze 9 milionů. Dle názoru přispěvatelů „Financial Times“, díky obdivuhodné poloze, překrásnému podnebí, teplému moři, historicky a architektonicky zachovaným městům, mimořádně nízkým cenám nemovitostí a bydlení, Bulharsko tímto umožňuje cestování směrem do minulosti staré Evropy, to, co nelze pocítit na žádném jiném místě na kontinentu.

Po dlouhých letech stagnace, stát již za pomoci Evropské unie buduje novou infrastrukturu. Následně po připojení k této organizaci v r. 2007 začala ekonomika a trh s nemovitostmi kvést. Volba země za účelem zakoupení nemovitosti je ovlivněna různými důvody. V hlavních městech Evropy se nejčastěji kupují byty různých kategorií, za účelem podnikání a získávání vzdělání.

V zemích, které se rozkládají na pobřeží, s teplým podnebím, jsou v oblibě domy, vily, mezonety, bungalovy. Zde se koupě uskutečňuje pouze za účelem rodinného odpočinku, a nejvíce populárními státy se jeví – Kypr, Španělsko, Francie, Portugalsko, Bulharsko a Řecko. Je třeba poznamenat, že Bulharsko nabízí nejloajálnější podmínky pro zahájení a zakoupení vlastního podnikání.

Vzhledem k tomu, že ve východní Evropě existuje prozatím jen málo mechanizmů, jak uchránit a znásobit svůj kapitál, jeví se tak koupě nemovitosti v zahraničí ne zrovna tou nejhorší možností, jak výše uvedené zajistit. Mimo to, pokud je nemovitost v zahraničí pronajímána, zaručuje to obdržení pravidelného příjmu. Ceny nemovitostí neustále narůstají, přičemž tento nárůst převyšuje inflaci, tzn., že je to dobrá možnost, jak zhodnotit kapitál, investovaný do nemovitosti.